Çadırlarımız 1. sınıf kıldan fabrika dokuması olup tabakhane kılı değildir. %35 eğimle kurulduğu zaman kesinlikle su geçirmez. Kurulu olduğu sürece güve yemez. Güneşte ve yağmurda hiç toplamadan ON YIL garantilidir. Bu garantiyi altına kaşemizi basarak size sunuyoruz.

Bu süre içerisinde erime veya çürüme olursa yeni bir çadır sizlere teslim edilecektir. Ülkemizin birçok köşesinde referanslarımız mevcuttur. Ayrıca çadırları kurulu olarak görebilir, yağmur geçirmezliğini ve kalitesini test ederek satın alabilirsiniz.

NOT: Çadırlarımız her şeyiyle yani çadır, sitili (kenar kozaları), ipi, sikkeleri isterseniz iskeleti ve direkleriyle birlikte satılmaktadır. Yine arzu eder ve masrafları karşılarsanız ülkemizin hangi köşesinde olursanız olun gelip kurulumunu da yapmaktayız.

Zaman zaman kültürel etkinliklerde, şölen, festival ve açılışlarda kullanmak üzere birçok belediyemiz kıl çadır almaktadır. Belediyelerimize, kamu kurum ve kuruluşlarına, köy muhtarlarımıza, üniversitelerimize kültürel değerlerimizin yaşatılmasına katkıda bulunmaları için fazla kar marjı gütmeden istedikleri boy ve ebatta ala ve siyah olmak üzere her türlü boyutta çadır dikmekteyiz. Çadırlarımız ilkel düzen, direkli portatif düzen dediğimiz birbirine geçmeli borulardan yine sizin isteğinize göre üç ile yedi gün içerisinde teslim edilir.

Yörük çadırlarını villanızın bahçesinde şark köşesi ve nargile içme yeri olarak, fabrika ve işyerinizin bahçesinde dinlenme yeri olarak ve misafirlerinizi nostaljik bir ortamda ağırlamak için kullanabilirsiniz. Hatta imkanınız varsa çadırın altında veya bir köşesinde saç böreği, yufka, katmer, bazlama ekmeği gibi çocuklukta yediğimiz, zaman zaman Anadolu’da görüp iç çektiğiniz bu yiyecekleri ehil bir kadın bularak misafirleriniz ve siz tadabilme imkanı bulmuş olursunuz. Bu çadırların altında oturmak, yatmak, kalmak, yemek yemek, misafir ağırlamak bir ayrıcalıktır. İnsanın ruhunu dinlendirir.

Yine bahçenizin, fabrikanızın ve işyerinizin bir köşesine kurarak Anadolu ve Yörük kültürü dediğimiz atalarımızın yüzyıllardır kullandıkları etnografik eşyaları sergileyerek bunları görmeyen bilmeyen insanlara ve gelecek kuşaklara bir kültür hizmeti sunmuş olursunuz. Sizlere bu konuda da Yörük müzemizde fazla olan yaba, dirgen, karasaban, boyunduruk, kile, okka, çıkrık ve ismini burada sayamadığımız birçok eseri temin edebiliriz. Ayrıca Yörük kültürü ve Anadolu kültürü hakkında bilgi ve fikir olarak yardımcı oluruz.

     

Son yıllarda turizm işi yapan işletmeciler yerli ve yabancı turistlerin Yörük çadırlarına gösterdikleri ilgiyi keşfederek Türk gecelerini bu çadırlarda yapmaya başlamışlar ve Türk yemeklerini yine bu çadırlarda servis etmeye başlamışlardır. Bir kısmı ise küçük bir müze şeklinde kullanmaktadır. Küçük esnaflarımız da saç böreği, bazlama, yayık ayranı gibi değişik yiyecekleri Yörük çadırlarında sunmakta ve daha fazla ilgi çekmektedirler.

Rerefanslarımız:

Ankara - Pursaklar Belediyesi - Hicret Camii
Atlıköşk - Sapanca
Akdere Belediyesi
Esma Bayrak - Kubbe Altı - Bolu
İsmini buraya koyamadığımız onlarca kişi ve kuruluş.